PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38728}

Nasza Ameryka

In America
7,3 2 257
ocen
7,3 10 1 2257
Nasza Ameryka
powrót do forum filmu Nasza Ameryka

No niestety nie jest za dobrze. Nie słyszałem o tym filmie zbyt wiele - wiedziałem tylko o czym jest - i dzięki temu nie nastawiałem się na nic specjalnego. Szkoda, że miałem rację.
Film opowiada historię rodziny Irlandczyków, którzy po śmierci dwuletniego synka przeprowadzają się do USA. Pomysł ciekawy.
Film próbuje przekazać wiele myśli, m.in. to, że wiara czyni cuda, nie można żyć przeszłością, każdy przeżywa tragedię na swój sposób i nie mozna o tym zapominać itp. Jednakże ponieważ to wszystko juz było, a całość jest trochę zbyt ckliwa, przesłodzona i nierealna, nie robi ( przy najmniej na mnie ) wrażenia. Bohaterowie teoretycznie cierpią z powodu straty synka. Ale to cierpienie jest jakieś takie sztuczne, grane na siłę.
Do tego, ponieważ nasi bohaterowie są uchodźcami z niewielkimi pieniędzmi to na początku powinno im iść nie za dobrze. Właśnie... powinno. A idzie całkiem całkiem. Z jednej strony nie mają na wtyczkę do kontaktu za dwa dolary, z drugiej strony idą w piątkę do kina, a potem coś zjeść. Trochę to dziwne... Zamiast oboje iść do pracy - to pracuje tylko żona, a mąż przez około rok! chodzi na przesłuchania do teatrów.... Potem stawiają całe swoje zarobki na małą maskotkę E.T. aby udowodnić sobie i dzieciom, że są coś warci w tym swiecie i nie tylko przegrywają.....
Na plus można zaliczyć dobrą muzykę Gavina Fridaya i Maurice Seezer.
Całość 5/10.

milczacy

Heh chciales zaimponowac komus i obsmarowales ten film;-) Nie wiem czy zauwazyles ale jest on prowadzony i opisywany z oczu dziecka .To co dla starego repa jest zwykla trywialna czynnoscia dla malego dziecka jest magia.Film jest blizszy nieco bajkowym obrazom Burtona niz zwyklemu pospolitemu dramatowi.Ty najzwyczajniej w swiecie zle sie do neigo zabrales.;)

ocenił(a) film na 5
bonhart22___

Skrytykowałem ten film bo tak go widzę, a nie żeby komuś się przypodobać, bo komu?
Zauważyłem to, ale istnieją różne sposoby pokazania tego samego. Nie mówię, że pomysł na to aby historia rodziny była widziana oczami dziecka jest zła. Nie. Przecież wiele razy takie ukazanie rzeczywistości sprawdziło się w innych filmach. Jednakże ważny jest sposób na pokazanie tego. A niestety wg mnie w "naszej ameryce" on szwankuje.
Lubię Burtona i lubię zwykłe pospolite dramaty. Za to, że te pierwsze są "magiczne" a te drugie "zwyczajne". Problem "nasze ameryki" leży w tym, że nie potrafi ona odgraniczyć jedego od drugiego lub sprawnie mieszać obu sposobów opowiadania historii.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
milczacy

Czepiasz sie byle czego, film jest poprostu przeuroczy!!! Burton rzadzi!!!!

jgworek

Wczoraj obejrzałem i zgadzam się całkowicie z założycielem tego tematu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones